براي برخي از افراد، همسر بودن مانند يک بازي ويديويي است. اين افراد براي انجام کارها عجله مي‌کنند و دستورالعمل‌هاي لازم را  قبل از شروع نمي‌خوانند. در واقع بازي را با آزمون و خطا ياد مي‌گيرند و هنگامي که بازي بيش از حد سخت مي‌شود، آن را با عباراتي نامناسب و زننده، توصيف مي‌کنند.

همه مردان چنين رفتاري ندارند اما قطعاً افرادي وجود دارند که با همسرشان به درستي رفتار نمي‌کنند. در ادامه 14 عبارات ممنوعه در زندگي مشترک را نوشته‌ايم که يک مرد هيچ‌وقت نبايد به طور مستقيم يا غيرمستقيم به همسرش بگويد. پس اگر فردي را مي‌شناسيد که از اين عبارات استفاده مي‌کند، حتماً اين ليست را به او نشان دهيد تا مطالعه کند. با دانشگاه زندگي همراه شويد:

1 – تو منو خوش‌حال نمي‌کني

البته اين موضوع صحيح است چونکه خوش‌حالي شما، محصول تفکرات خودتان است و ديگران نمي‌توانند تاثير خاصي در آن بگذارند. يکي از اين عبارات ممنوعه در زندگي مشترک گفتن جمله «تو منو خوش‌حال نمي‌کني» است که کلمات مناسبي در خود ندارد. مثل اين مي‌ماند که زن‌تان را بخاطر فراموشي رمز ايميل، سرزنش کنيد. به جاي اين جمله، به همسرتان بگوييد که در حال حاضر احساس خوش‌حالي کافي در زندگي نداريد، اما او را مسئول اين موضوع ندانيد.

2 – هيچ‌وقت انتظار نداشتم که ازدواجمان تا الان دوام داشته باشد

استفاده از اين جمله مي‌تواند تاثير بدي بر زندگي مشترک شما داشته باشد. اگر آن را به کار بگيريد، راه برگشتي برايتان وجود نخواهد داشت. پسس مراقب باشيد!

عبارات ممنوعه در زندگي مشترک

3 – تو عوض شدي

مي‌خواهيد بدانيد چه کس ديگري عوض شده؟ خود شما. بهتر است از واژه «تحول يافتن» استفاده کنيم زيرا در ازدواج، هر دو نفر در نهايت تحول مي‌يابند. به جاي اين جمله، خيلي واضح به زن خود بگوييد که متوجه چه تغييري در او شده‌ايد و چه موضوعي باعث رنجش خاطر شما مي‌شود.

مشاهده مقاله  آيا سن والدين روي تربيت فرزندان تاثير گذار است؟

4 – مقايسات نامنصفانه

شايد در کودکي مادر خود را با ديگران مقايسه مي‌کرديد اما همسرتان، مثل مادر شما نيست. اگر مي‌خواهيد در ازدواج مثل يک کودک با شما رفتار شود، چنين عباراتي به شما کمک نخواهند کرد. به جاي مقايسه نابجاي او با ن ديگر که رويکردي بسيار غلط است، بر روي آن چيزي که مي‌خواهيد تمرکز کنيد.

5 – اگر واقعاً مرا دوست داشتي، اين کار را مي‌کردي

و اگر شما واقعاً او را دوست داشتيد، اصلاً اين جمله را به کار نمي‌برديد. ازدواج يک بازي فريب‌دهنده براي دستيابي به هدف و خواسته‌ها نيست. در حقيقت اين موضوع راهي براي پاسخ به طرز تفکر «من تنها هستم و کسي دوستم ندارد» محسوب مي‌شود. در عوض، به او بگوييد که اهميت زيادي برايش قائل هستيد.

قهر زن و مرد

6 – وقتي براي اولين بار همديگر را ديديم، مي‌دانستي چطور هستم

معناي اين عبارت در واقع اين است که «من خودم را با تغييرات و تحول در نيازهاي تو، تطبيق نمي‌دهم» و رفتارم همين‌طور باقي خواهد ماند. اگر مي‌خواهيد همسرتان را از دست ندهيد، متوجه شويد که چگونه مي‌توانيد او را بيشتر دوست داشته باشيد.

7 – نه، به همراه تو نزد مشاور نمي‌روم

اينکه يک نفر ديگر به شما بگويد چگونه تبديل به يک همسر بهتر شويد، براي برخي افراد قابل قبول نيست. اما اينکه به حرف همسر خود گوش نکنيد و همراه او به جلسه مشاوره نرويد، کار درستي نيست. اين موضوع به همسرتان ثابت مي‌کند که او را به اندازه کافي دوست نداريد و زندگي مشترکتان را در اولويت قرار نمي‌دهيد. مشاوره ازدواج براي اين نيست که شما بفهميد چه کاري را اشتباه انجام داده‌ايد. مشاوره مي‌تواند کمک کند که وضع زندگي مشترک خود را بهبود ببخشيد.

8 – فقط بخاطر بچه‌ها باهات زندگي مي‌کنم

شايد فراموش‌ کرده‌ايد که بخشي از وجود بچه‌ها متعلق به همسر شماست. حالا به اين موضوع دقت کنيد که اگر بچه‌ها بفهمند شما به مادرشان اهميت نمي‌دهيد، چه تصوري از ازدواج خواهند داشت؟ شما نه‌تنها با اين جمله، به همسر خود آسيب مي‌رسانيد بلکه باعث مي‌شويد که فرزندانتان در آينده با مشکلات مختلفي مواجه شوند و ازدواج را موضوع بدي بدانند.

براي اينکه مسير زندگي خود را بيابيد کليک کنيد

www.daneshgahezendegi.com

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

نمایندگی رسمی سمعک های آمریکا و اروپا در ایلام شبستان علم و هنر دندانپزشکی جک پارکینگ - درب اتوماتیک | ایمن رهرو جنوب کالا تکنو کمرا Papi آشپزباشی کانال تلگرام نگاهی فراتر به مهندسی منابع آب